MICQRC(5) MICQRC(5) NZOV ˜ /.micq/micqrc−Konfiguransborpremicq POPIS Ttomanovstrnkapopisujekonfiguransborpremicq.Tenpozostvazniekokchsekcizanajcich [section],kdesectionjenzovsekcie.Nzvysboraleboadresrovsrelatvnekzkladnemuprieinku, zvyajne˜ /.micq/. SPOJENIA Connection.TtosekciapopisujespojenievovntriICQ.Zvyajnesdvochdruhov,navzjom svisiacich:spojeniesICQserveromaspojenieprepeer-to-peerkomunikciu.Meteetemaspojenie prevzdialenovldanie:toznamen,eFIFObufferjeotvorenariadkyznehotansinterpretovan takistoakovstupnriadky. typetype[auto] Nastavtypspojenianatype,mebyicq5prespojenienaICQv5server,icq8prespojenienaICQv8server,peerprepeer-to-peerspojenie,aleboremoteprevzdialenovldanie FIFO.Akjenastavenauto,vytvortotospojeniepritarte.Totometepreferova,akmte niekokoUIN,abyspojeniekorepondovalosUIN,ktorpouvate. versionnr Nastavverziuprotokoluprespojenienanr.Pamtajte,epreserverovspojenia,verzie5,7 a8spodporovan,prepeer-to-peerspodporovanverzie6,7a8.VzdialenovldanieFIFO jebezureniaverzie. serverserver Nastavserverpripojenianaserver.Defaulthodnotajelogin.icq.com.Nepouvasapre peer-to-peerspojenia.PrevzdialenovldaniejetocestakFIFO,ktorsamvytvori. portport Nastavportspojenianaservernaport,aleboportprepeer-to-peerkomunikciunaport. uinUIN NastavUINpreloginnaUIN.Nepouvasaprepeer-to-peerspojeniaaFIFO. password[password] Nastavheslopreloginnapassword.Nepouvasaprepeer-to-peerspojenie.Akje vynechan,poiadaoheslopritarte.Poznmka:uvateliaBeOSnemuvynechaheslo. statusnr Statusnastavovanpriloginenanr.Statusmeby: 0online 1away 5notavailable 17occupied 19donotdisturb 32freeforchat 256invisible Prepeer-to-peerspojeniejetotopouvanprenastaveniepriamehospojenia: 1Smezafirewallomanememeprijaspojenie.iadnealiepokusy. 2Smezafirewallom,alepouvameSOCKSamemeprijaspojenie. 4Niesmezafirewallom.Totojedefaultnastavenie. FIFOprevzdialenovldanienepouvatotonastavenie. mICQ 1 MICQRC(5) MICQRC(5) GENERAL General.SekciazahanastaveniapreSOCKS5,ktorprpadnemupouvavlastnsekciu,hlavn nastavenia,TCLstartupskriptyanastavenianiektorchreazcov. s5usenumber nastavnumberna0prezkazanie1prepovolenie. s5hosthost Pripjanasocks5proxynahostahost. s5portport Pripjanasocks5proxynaportport. s5authnumber Nastavnumberna0prevynechanieautentifikcie1preautentifikciu. s5namename Identifikovaakousernamepresocks5proxy. s5passpassword Autentifikovaheslompasswordpresocks5proxy. Niekokonastavenpreudriavaniesborujezvyajnenazaiatkusborumicqrc: encodingfileencoding pecifikujekdovaniesboruencoding.mICQzapetentosborakoutf8akjeutf8zapnut, inakpouijeloklnenastaveniekdovania.Akjeutf8vypnut,mICQodmietnenatasbor,ak kdovanienastavenvtomtokineshlassaktulnymloklnynastavenm. encodinglocalencoding pecifikujekdovanieterminluuvateaencoding.Prepisujekdovaniezskanzpemennch prostredia. encodingremoteencoding Nastavkdovaniepremetadatanaserveri,vrtanehesla,naencoding.Totokdodvanieje tiepouvanprekomunikciusalmikontaktami,ktorchklientnepodporujeutf8kdovanie sprv,akniejepecilnenastavenkdovaniepretentokontakt. formatnr Nastavformttohotosborunanr.Aktulnejelenformt1podporovan. laienastavenia: verboselevel Nastavrovehlokpritartenalevel. autoawaytime Nastavasprestav"Pre"natimeseknd.Nastavenie0Zrustav"Pre". Screenwidthwidth Nastavdefaultrkuobrazovkynawidth.Akniejenastaven,nastavenie0,80budepouit. Totojepotrebn,aksadrozleniezistiapoasbehuprogramu. setdelbson|off Akjenastavenon,ponechznakdeleteakobackspace.Akjeoff,ponechhoakodelete. setfunnyon|off Vypnealebozapnezbavn"funny"sprvy. setcoloron|off Vypnealebozapnepouitiefarieb. sethermiton|off Akjenastavenon,ignorujevetkysprvyodkontaktovmimozoznam. mICQ 2 MICQRC(5) MICQRC(5) setlogon|off Vypnealebozapnelogovanie. setlogonoffon|off Akloguje,vypnealebozapnelogovanieonline/offlinezmienstavu. setautoon|off Vypnealebozapneautomatickodpovede. setuinprompton|off Vypnealebozapnepuitienick-uposlednejprijatejsprvyvovzve. setautosaveon|off Vypnealebozapneautomatickukladaniesborumicqrc. setautofingeron|off VypnealebozapneautomatickfingernovchUIN. setlinebreaktype Nastavzalamovanieprichdzajcichsprvnatype,ktormebysimplezvyajnlmanieriadkov,breakzalomenieriadkupredkadousprvou,indentzalomenievetkchastsprvy smartzalomenie,aksariadoksprvynezmestnariadokobrazovky. settabssimple|cycle|cycleall Vberspsobutabukovhovpisu.StarieverziemICQpoznajlensimple,ktorpracujelens prkazommsgadokonujeprkazazaobrazujevetkykontakty,ktoreposlalialeboktorm boliposlansprvy.Vetoktextzanickjestraten.cyclerotovanezobrazujevetkyonline kontaktyzozoznamukontaktov.Ponechvavetkytextovvstupynedotknut,aleneme pridvaprkazmsg.cyclealljeakocycle,aleprevetkykontakty(nielenonline). setsilenttype Potlauritvstupy,zmenystavupreonazmenustavu,loginyalogoutyprecomplete. chatnr Nastavnhodnskupinunanr.Pouite-1navypnutie,a49premICQ(ktorjedefault). Nakoniec,uritstringymubydefinovan: colorschemenr Nastavfarebnschmunanr. colorusecolor Nastavfarbucolorpreuse.usemebynone,server,client,message,contact,sent, ack,error,debugaleboincoming,kmcolormebyblack,red,green,yellow,blue, magenta,cyan,white,none,aleboboldaleboichkombincia(bold,musbyposledn, abymalaefekt),aleboakkovekdefinciafarbyplatnpreterminluvatea. logplacefile|dir Vbersboruprelogovanieakofile,aleboadresruprelogovaniedir.Pamtajte,ecestaje povaovanzaadresrakkon/. soundon|beep|off|event Ur,osastaneprizvoneku.onalebobeepjednoduchoppne,offneurobni,kmevent zavolskriptpresprvuudalost. eventscript Nastavskriptprevykonaniepriudalostinascript.Jevolanstmitoparametrami: 1.TypIM,aktulnelenicq. 2.UINkontaktu,svisiacehosudalosou,alebo0. 3.Prezvka(nick)kontaktu,svisiacehosudalosou,aleboprzdnyreazec. 4.Reazecglobal. 5.Typudalosti,ktormebymsg,on,off,beepalebostatus,kdeonandoffspre prichdzajceaodchdzajcesprvy.Tentozoznamenemebyrozren. 6.Presprvy,typsprvy,preodchdzajcekontakty,predchdzajcistavapreprichdzajce mICQ 3 MICQRC(5) MICQRC(5) kontaktyalebozmenystavu,inak0. 7.Textsprvy. Poznmka:zbezpenostnchdvodov,jednoduchvodzovkymubynahradendvojitmi,text sprvymebyorezan. autostatusstring Nastavautomatickodpovemastatusstatusnastring.Ttovobamebyopakovanpre vetkymonhodnoty:away,na,dnd,occ,inv,affcakostatus. STRINGS SekciaStringsobsahujealiasyprkazov. alter<old><new> premenujeprkazoldnanew.Poznmka:pvodnmenmubystleplatn,svnimkoukonfliktovsnovmnew.Prenzvyprkazovpozrimicq(7).Ttovobamebyopakovanpoda rozhodnutia. Poznmka:ttovobajezastaral. alias<alias><expansion> Definujealiassmenomaliasktornahrdzaexpansion.Akjeprtomnreazec%svexpansion,jenahradenalmiargumentami,inakjepripojen.Novinkav0.4.10. SKUPINA Group.Sekciakontaktovsskupnkontaktovamebyopakovanpodapotreby.Mtietoprkazy: server<type><uin> Nastavserverovspojenietyputype,ktormebyicqv8preICQserververzie8alebo icqv5preICQserververzie5,apreUINuin.Akjeprkazvynechan,prvserverovspojeniejepouit. label<label> Nastavnzovskupinynalabel.Akjecontacts-type-uin,jetozoznamkontaktovpretoto serverovspojenie. id<id> NastavIDtejtoskupinynaid.0znamennedefinovanID.Totojenastavenpridownloade skupinykontaktov. entry<id><uin> PridkontaktsUINuinakoIDiddotejtoskupinykontaktov. KONTAKTY SekciaContactsobsahujegloblnyzoznamkontaktov.Mesastazastaralou. [*][˜ ][ˆ ]uinnick PriraduvateoviUINuinprezvkunick.Akjezadan*,uvatevsmevidie,aksteNeviditen.Akjezadan˜ ,uvatevsstlevidoffline.Akjezadanˆ ,ignorujeteuvatea.Akje UINpouitviackrt,vetkyokremprvhospovaovanezaaliasy. POZRITEETE micq(1),micq(7) AUTORI TtomanovstrnkabolnapsanJamesomMorrisonom<ja2morrison@student.math.uwaterloo.ca>. BolaprepsandonovejsyntaxeconfiguRu¨ digeromKuhlmannom<micq@ruediger-kuhlmann.de>. DosloveninypreloilJnStank<morb@genesys.sk>.Akkovekchybyprekladuoznamujtejemu. mICQ 4