MICQ(7) MICQ(7) NA´ ZOV mICQ-prı´ kazyprogramu POPIS Ta´ tomanova´ stra´ nkapopisujeprı´ kazymICQ.Ta´ tostra´ nkaobsahujetieiste´ informa´ cieako onlinehelp,alepodrobnejiearozsiahlejie.Konvencia:hranatztvorky([])surenprevolitenargumenty,kmznaky(<>)popisujargumenty(hodnotyargumentov,opanedefinujkovslov). Konkrtne,<uin>urujekonkrtneUIN,a<contacts>iarkamioddelenzoznamkontaktov,omuby UINaleboprezvky(nick).Aksposlednmargumentom,kontaktymubyoddeovanmedzerami. PRKAZYPREPOSIELANIESPRV msg<contacts>[<message>] Polesprvukontaktom(kontaktu)contacts.Bezmessage,alebosmessagekoniacou obrtenmlomtkom(\),sazapnereimpreviacriadkovsprvu.Preodoslanietakejtosprvy naptebodku(.)nasamostatnriadok.Prezrueniesprvynaptehashznak(#)na samostatnriadok. Odchdzajceaprichdzajcesprvysrozdielneznaenpodaspsobudoruenia.<<<<<<a>>>>>> oznaujesprvyposielancezpriamespojenie.<<%<<a>>%>>oznaujesprvyposielancez priamekryptovanspojenie(vyadujeGnuTLSaleboOpenSSLzapnutprikompilcii). <<<<a>>>>oznaujicq8(tienazvantype−2)sprvy.Napokon,<<<a>>>oznauj icq5sprvy,tienazvantype−1,type−4aleboofflinesprvy.Tentodruhsprvniejepovrdzovan. Sprvajenajskrposielancezexistujcepriamespojenie;akniejeeteiadneandviazan, vytvorsajednonapozadprealiesprvy.Akniejeotvorenpriamespojenie,aleboaknie jesprvaistaspotvrden,spojeniejeneplatnavylesaalpokus:type−2sprva.Tentokrok sapreskakujeakvzdialenstrananemdostatonmonostiprijaju.Akjevynechan,vypranm asualebonvratovouchybou,naprkladdruhstranazmenilastavnaofflinepoasdoruovania,sprvajeposielanakoordinrnytyptype−4sprvy. Akvzdialenstranadokeprijasprvy,sprvysposielanvUTF−8kdovanadostatone oznaen.Inak,sprvysposielanvkdovanvzdialenhoklientaalebo,akniejenastaven,v defaultkdovan.type−1,type−4aofflinesprvynemubykdovan,aspechprenosu non−USASCII−znakovjezvislodsprvnejkonfigurcieaheuristiky. a[<message>] Polesprvuosobe,ktorejstenaposledyposielalisprvu.Vimsgprealiedetaily. r[<message>] Odpovienaposlednprijatsprvu.Vimsgprealiedetaily. url<contacts><url><message> Polesprvymessageakourlvetkmkontaktomcontacts. sms[<nick>][<cell>]<message> PoleSMSsprvumessagenamobilntelefnneslocell,vtvare+<countrycode><number>,alebonamobilntelefnneslokontaktunick,ktorbudenastavennacellaketenieje nastaven.Nemustepecifikovacellalebonickakujemobilntelefnneslozadan.Nesprvne slabudodstrnenznick´ smetadata. getauto[auto|away|na|dnd|occ|ffc][<contacts>] Poiadaoautomatickodpoveodkontaktovcontactsprezadanstav,kdeawayjeprePre, napreNedostupn,dndpreNerui,occpreZaneprzdnenaffcpreVonkrozhovoru.Ak autoaleboniniejezadan,vyiadasaautomaticksprvaodkontaktovpreichaktulnystav. KontaktynevyhovoujcestavubudignorovanNovinkaon0.4.10. auth[req|grant|deny|add]<contacts> Povolı´ alebozaka´ evetky´ mkontaktomcontactsprida´ vava´ sdoichzoznamov,poiada vetkykontaktycontactsopra´ vopridaichdova´ hozoznamualeboozna´ mikontaktomcontactsinforma´ ciuotom,esteichpridalidova´ hozoznamu. mICQ 1 MICQ(7) MICQ(7) resend<contacts> Rozpoleposlednu´ spra´ vuviacery´ mkontaktomcontacts. last[<contacts>] Zobrazı´ poslednu´ spra´ vuprijau´ odcontact,aleboodkohokovek,ktouposlalspra´ vu. h<contact>[<last>[<count>]] history<contact>[<last>[<count>]] Zobrazsprvyod<contact>zlogsborov.Zanelastposlednousprvou,aleboak-lastkde lastjezporn,zane20poslednousprvou,azobrazcountsprv,default20akniejeuren. historyd<contact>[<date>[<count>]] Zobrazsprvyod<contact>zlogsborov.Zanedtumomdate,zadanomvISO8601formte, buYYYY−MM−DDaleboYYYY−MM−DDTHH:MM:SS,azobrazcountsprv,default 20akniejeuren. find<contact><pattern> Vyhadvzorpatternbezohadunavekospsmenvlogsborekontaktucontact. finds<contact><pattern> Vyhadvzorpatternsprihliadnutmnavekospsmenvlogsborekontaktucontact. tabsZobrazzoznamuvateov,ktorchmeteprepna. PRKAZYSVISIACESOSTAVMI loginSkratkapreconnlogin.Otvorprvserverovspojenie. onlineZmenstavnaOnline. away[<message>] ZmenstavnaPre.Volitenenastavdoasnsprvupretentostavnamessage. na[<message>] ZmenstavnaNedostupn.Volitenenastavdoasnsprvupretentostavnamessage. occ[<message>] NastavstannaZaneprzdnen.Volitenenastavdoasnsprvupretentostavnamessage. dnd[<message>] ZmenstavnaNerui.Volitenenastavdoasnsprvupretentostavnamessage. ffc[<message>] ZmenstavnaVonkrozhovoru.Volitenenastavdoasnsprvupretentostavnamessage. invZmenstavnaNeviditen. change[<number>[<message>]] Zmenstavnanumber.Beznumberzobrazzoznamdostupnchreimov.Volitenenastav doasnsprvupretentostavnamessage. PRKAZYSVISIACESVYHADVANMAZOBRAZOVANMINCHUVATEOV f<contacts> finger<contacts> Zobrazpodrobninformcieprekontakty<contacts>. ss<contacts> Zobrazvetkyuloenpodrobninformcieprekontakty<contacts>. iZobrazvetkchvovaomzoznameignorovanch. s[<contacts>] Zobrazvaktulnystavalebostavvekchkontaktovcontactspodrobne,vrtanevetkch aliasov. mICQ 2 MICQ(7) MICQ(7) e,ee,eg,eeg,ev,eev,egv,eegv,w,ww,wg,wwg,wv,wwv,wgv,wwgv Zobrazasvhozoznamukontaktov.Nasledujceprznakyszobrazenvprvomstpci: +Niejeskutonkontakt,lenaliasniektorho.Lenpreww. #Tentozznamniejevovaomzoznamekontaktov,aleUINuboloniekedypouit. Lenprewaww. *Tentokontaktmevidievstav,aksteNeviditen. −Tentokontaktvsnemevbecvidie. ˆ Tentokontaktjeignorovan:iadnesprvy,iadnezmenystavu. Prkazyww*aee*sskupinouprkazovprezobrazeniealiehostpcasprznakmipriameho spojenia.Akjeprvstpecprzdny,jetentoprznakzobrazenpreprvkontaktvyhovujci prkazom,okremˆ . &Priamespojeniejenadviazan. |Priamespojeniezlyhalo. :Priamespojeniejeprvenadvzovan. ˆ Niejeotvorenpriamespojenie,alesznmeIPadresaasloportu. alstpecpridanpreww*aee*skupinukontaktovzobrazujestavzodpovedajci serverovmuzoznamukontaktov: SKontaktjevzoznamenaserveri,amtamby. sKontaktjevzoznamenaserveralenemtamby. .Kontaktniejevzoznamenaserveri,alemalbytamby.Zvyajnetoznamen "authorizationrequired". ´´ Kontaktniejevzoznamenaserveriaanitamnemby. e[<group>] Zobrazvetkyonlinekontaktyzvhozoznamu.Zobrazajvstav. ee[<group>] Zobrazpodrobnevetkyonlinekontaktyzvhozoznamu. eg,eeg Akovyie,zoradenpodaskupn.Novinkav0.4.10. w,ww,wg,wwg Akovyie,alevrtaneofflinekontaktov. ev,eev,egv,eegv,wv,wwv,wgv,wwgv Akovyie,alevrtaneskrytchkontaktov(svoboushadowpriamonastavenou).Novinkav 0.5. ewideirokzoznamonlinekontaktovzvhozoznamu. wideirokzoznamvetkchzvhozoznamu. search search<em@il> search<contact> search<first><last> Vyhlada´ uı´ vatelasemailovouadresouem@il,alebonickomnick(nesmieobsahova@), alebopodakrstne´ homenafirst,alebopriezviskalast.Bezargumentubudeprı´ kaz spusteny´ vdialo´ gu,ktory´ poiadaonick,meno,priezvisko,emailovu´ adresuaalsieu´ daje, podaktory´ chbudevyhada´ vat. mICQ 3 MICQ(7) MICQ(7) rand[<number>] Vyberienhodneuvateazozujmovejskupinynumber.Aknumberniejezadan,zobraz zujmovskupiny. PRKAZYPREZOZNAMKONTAKTOV add<uin><nickname> Priduindovhozoznamukontaktovakonickname. add<contact><alias> Poznmka:mustepouiprkazsaveabysazmenastalatrvalou. addalias<contact><alias> Pridaliasaliasprenickname.Novinka(addalias)v0.4.10. Poznmka:mustepouiprkazsaveabysazmenastalatrvalou. add[<group>[<contacts>] addgroup<group>[<contacts>] Prida´ vetkykontaktycontactsdoskupinygroup,ktora´ budevytvorena´ ,aketeneexistuje vprı´ padepouitiaaddgroup.Novinkav0.4.10. Pozna´ mka:musı´ tepouisave,abysazmenystalitrvaly´ mi. rem[all]<contacts> remalias[all]<contacts> Odstrnialiasyprecontacts.Akjenejaknickpodlednmaliasom,aleboakjezadanifall, odstrnikompletnecelkontakt. Novinka(remalias)v0.4.10.Pozna´ mka:musı´ tepouisave,abysazmenystalitrvaly´ mi. rem[all]<group> rem<group><contacts> remgroup[all]<group> remgroup<group><contacts> Odstrnivetkykontaktycontactszoskupinygroup,aleboodstrnicelskupinuakallje zadan.Novinkav0.4.10.Pozna´ mka:musı´ tepouisave,abysazmenystalitrvaly´ mi. togig<contacts> Prepnaprecontact´ signorovaniesprvazmienstavu. toginv<contacts> Prepnaviditenosprecontacts. togvis<contacts> Prepna,icontactsvsmuvidie,aksteNeviditen. PRKAZYSVISIACESVAIMICQTOM pass<password> ZmenhesloprevICQetnapassword. Poznmka:heslonesmiezananao´ (byte0xf3). Poznmka:mustepouisaveabysaheslozapsalodokonfiguranhosboru˜ /.micq/micqrc (vi.micqrc(7)),inakheslonebudeshlasiprialomlogine. update Aktualizujevaezkladndaje(email,nickname,at.). otherAktualizujealiedajeakovekapohlavie. aboutAktualizujeinformcieovs. setr[<number>] Nastavnhodnskupinunanumber.Bezargumentuzobrazzoznamzujmovchskupn. mICQ 4 MICQ(7) MICQ(7) reg<password> VytvornovICQetsheslompassword. PRKAZYPREKONFIGURCIUKLIENTAMICQ verbose[<level>] Nastavrovehlasitostinalevel,alebozobrazaktulnurove.rovejesborprznakov: 8Zobrazujechybyprotokolu. 16Zobrazujetvorbuaodstraovaniepaketov. 32Zobrazujepoiadavkynafront. 64Zobrazujevytvorenaodstrnenspojenia. 256Zobrazujev6paketyaichobsah. 4096Zobrazujev7/v8pakety. 8192Zobrazujehexdumpv7/v8paketov. 16284Ukladtietopaketynadisk. 65536Zobrazujepeer−to−peerpakety. 131072 Zobrazujehexdumppeer−to−peerpaketov. 262144 Ukladtietopaketynadisk. 2097152 Zobrazujepeer−to−peerhandshake(vmenu). 4194304 ZobrazujeI/Onastaveniespojenia. Takekada´ nenulova´ u´ rovehla´ senı´ zobrazujeviacinforma´ ciı´ ,akada´ u´ rovevyiane1alie. clearVymaeobrazovku. sound[on|off|event] Prepı´ nazvukonalebooff,alebonastavı´ skriptudalostieventprepı´ pnutie.Nova´ syntax pre0.4.10. autoaway[<timeout>|on|off] Nastavı´ timeoutnatimeout,alebozapneautomaticky´ stavPreonspouitı´ mnaposledy nastavene´ hoasu,alebovypneautomaticky´ stavPreoff,zachova´ vaju´ cnaposledynastaveny´ as.Timeout0jeekvivalentny´ off.Akniejevloeny´ iadenargument,zobrazı´ aktua´ lnenastavenie. auto[on|off] Zapı´ naalebovypı´ naautomaticke´ odpovede.Bezparametruzobrazı´ automaticke´ spra´ vy. auto<status><message> Zmenı´ automaticku´ odpoveprestavstatusnamessage. alias[<alias><expansion>] Vytvorı´ novy´ aliasaliasnahradzuju´ ciexpansion.Bezparametrovvypı´ evetkysu´ asne´ aliasy.Aksavreazciexpansionnachdzareazec%s,tentobudenahradenalmiargumentamiakbolzadanalias,inaktietoreazcebudpripojen.Novinkav0.4.10. unalias<alias> Odstra´ nialiasalias.Novinkav0.4.10. lang[<lang>|<nr>]... Prepnejazykakdovanienalang,urenIDOkdomaleboreazcomnr.Prevbernastavenz premennchprostrediaLANG,LCALLaLCMESSAGES,pouite!,autoalebo mICQ 5 MICQ(7) MICQ(7) default.Prezakzanieprekladovpouite.,noneounload.Preladiaceinformciezarate preprkazdebug.Prezbavnsprvyzaratezaprkaz@fun. Sboryv˜ /.micq/i18n/*.i18nmajprednospredgloblnymi,km"funny"(zbavn)majprednospredtandartnmi. Metepecifikovatokoargumentov,kokosiprajete,toznamen.epreprekladjedinho reazca.117vnemineaprepnutiespmetepoui"transde117default". uptime Zobrazı´ akodlhomICQbeı´ atatistiku. set<option><value> Nastavı´ vobuoptionnaonalebooff,alebonastavı´ vobuoptionureny´ mzoznamomhodnt value.optionmoeby: color:pouvafarby, delbs:deleteznakakobackspace, funny: pouvazbavnsprvy, auto:posielaautomatickodpovede,akstenapr.Pre, uinprompt: zobraziposlednnickvshellvzve, autosave: automatickyuklada, autofinger: automatickfingernovchUIN, linebreak: nastavujetlzalamovaniariadkovvsprvachnasimple,prejednoduchvpissprvy zanick-omazalomenie,break,prepridanieprzdnehoriadkupredkadprichdza-jcusprvu,indent,vetkyriadkysprvyumiestnipodnick,alebosmart,prid zalomenieriadkulenaksasprvanezmestdoriadkuobrazovky; Novinkyv0.4.10.Vobyhermit,log,logonoff,silent,tabsboliodstrnenpre0.5;pouite prkazoptprene. opt[<contact>|<contactgroup>|connection|global[<option>[<value>]]] Nastavenieoptionprekontaktcontact,skupinukontaktovcontactgroup,preaktulnespojeniealebogloblnenahodnotuvalue,alebozobrazaktulnenastaveniealebozobrazvetky nastaveniaaichhodnoty. Kesavyhodnocujnastaveniaprekontakty,pouijesanastaveniesamotnhokontaktu,akje nastaven;inak,akkontaktnledoskupiny,pouijesanastavenieskupiny,akjenastaven; inak,akkontaktnleserverovmuspojeniu(ktorniejeeteodstrnen,pouijesanastavenie tohotospojenia;inaksapouijegloblnenastavenie.alejsdefaulthodnotypreinteger0, FALSEpreboolean,farba"nocolor",akniejenastavenkliantomaprzdnyreazecpre string. Poasvyhodnocovanianastavenskupinykontaktov,plattoistakovyie,nastaveniasa dediazospojenia,alebozgloblnychnastaven. Nasledujcenastaveniasprtomn,stypomapouitenosou: colorschemeintegerglobal slofarebnejschmyprepouitie.Nastavte0nazakzanieapouitefarbydefinovan niie. mICQ 6 MICQ(7) MICQ(7) colornonecolorglobal Definciafariebpreobyajntext.Kovslovblack,red,green,yellow,blue, magenta,cyan,white,none,aboldsprogramomrozpoznananahradenANSI sekvenciami.Pamtajte,ekadfarbazahanone,takepecifikujteboldvdyzafarbou.Kadtextjeinterpretovanakoescapesekvencia. colorservercolorglobal Farbapreserverovvstupy. colorclientcolorglobal Farbaprevstupyklienta. colorinvcharcolorglobal Farbaprenesprvneznakydanhokdovania. colorerrorcolorglobal Farbaprechybovhlsenia. colordebugcolorglobal Farbapreladiaceinformcie. colorquotecolorglobal Farbaprecitovantext. webawarebooleanconnection Viditenosnawebe. hideipbooleanconnection SkrvanieIPadresyklienta. dcauthbooleanconnection ViditenosIPadresyautorizovanmikontaktami. dccontbooleanconnection ViditenosIPadresykontaktami. obeysblbooleanconnection Natavaniezoznamukontaktovzoserveruprilogine.Totonevyadujeautorizciu, ktorjeignorovanpreloklnekontakty. ignorebooleancontact Ignorovaniesprvodtohotokontaktu. hidefrombooleancontact Viditenospretentokontakt. intimatebooleancontact Vdyviditenpretentokontakt. logonoffbooleancontact Logovaonlineaofflinestavykontaktu. logchangebooleancontact Logovazmenystavuprekontakt. logmessbooleancontact Logovasprvypretentokontakt. showonoffbooleancontact Zobrazovaonlineaofflinezmenystavuprekontakt. showchangebooleancontact Zobrazovazmenystavupretentokontakt. wantsblbooleancontact Zaradikontaktdoserverovhozoznamukontaktov. mICQ 7 MICQ(7) MICQ(7) shadowbooleancontact Skrvakontaktprivpise*vskupinouprkazov. localbooleancontact Kontaktniejeskutonkontakt,alelenaliaspreniektor. encodingstringcontact Kdovaniepresprvy,ktorchktorchkdovanieniejedefinovan. tabspoolintegercontact Pridakontaktdovpisupritarte. autoawaystringcontact SprvaprestavPrekontaktu. autonastringcontact SprvaprestavNedostupnkontaktu. autooccstringcontact SprvaprestavZaneprzdnenkontaktu. autodndstringcontact SprvaprestavNeruikontaktu. autoffcstringcontact SprvaprestavVonkrozhovorukontaktu. colormessagestringcontact Farbasprvpretentokontakt. colorsentstringcontact Farbaodoslanchsprvprekontakt. colorackstringcontact Farbapotvrdenchsprvprekontakt. colorincomingstringcontact Farbaprijatchsprvodkontaktu. colorcontactstringcontact Farbapreinalias. Novinkav0.5. optcontact<contact>[<option>[<value>]] Nastavalebozobraznastavenieoptionalebovetkynastaveniakontaktucontact.Novinka v0.5. optgroup<group>[<option>[<value>]] Nastavalebozobraznastavenieoptionalebovetkynastaveniaskupinygroup.Novinkav 0.5. optconnection[<option>[<value>]] Nastavalebozobraznastaveniespojeniaoption.Novinkav0.5. optglobal[<option>[<value>]] Nastavalebozobrazgloblnenastavenieoption.Novinkav0.5. saveUloaktulnenastaveniadokonfiguranhosboru˜ /.micq/micqrc,akniejepecifikovanin. Vstraha:odstrnivetkypoznmkyzosboru. q quit exitUkonmICQ.Aliasyquitaexitsnovinkouod0.4.10. mICQ 8 MICQ(7) MICQ(7) xUkonmICQbezuloenianastaven.Novinkav0.5. COMMANDSCONCERNINGADVANCEDFEATURES meta[show|load|save|set|get|rget]<contacts> Spracujemetadataprekontaktycontacts.Podprı´ kazy: showZobrazı´ metadatavetky´ chkontaktovcontacts loadNaı´ tametadataprevetkykontaktycontactszdiskuazobrazı´ ich. saveUloı´ metadatavetky´ chkontaktovcontactsnadisk. setUploadujevaemetadatanaserver. getStiahnevetkymetadataprevetkykontaktycontactszoserveruazobrazı´ ich. getrZı´ skametadataprekontakt,ktory´ poslalposlednu´ spra´ vuzoseveruazobrazı´ ich. Novinkav0.4.10. file[...] Aliaspreprı´ kazpeerfile.Novinkav0.4.10. accept[...] Aliasprepeeraccept.Novinkav0.4.10.4. peer<command><uin|nick> VykonprkazcommandpreuvateaurenhoUINuinaleboprezvkounick. openNadviaepeer-to-peerspojenieprostrednı´ ctvomTCPpreuvatea. closeUkonı´ azresetujepeer-to-peerspojeniesuvateom. offVypnepokusyovytvoreniespojeniapreposielaniesprvkmniejevhradne povolenalebonastaven. file<file><description> Polesu´ borfilespopisomdescription. files[<file><as>]...<description> Poleviacsborovkontaktucontact.Prekaddvojicunzovfyzickhosborufileajeho menaas,ktorsazobrazprjemcovi.Akasje’/’,menosborubezcestyjeodoslan, aakjealiassboru’.’polesazhodnmeno. accept[<contact>][<id>] PrijaprichdzajcisborodkontaktucontactsurenmIDid.Akjelenjednapoiadavkanaprjemsboru,argumentycontactandidmubyvybechan,inaknieje monuriktorprjemjeautorizovan. deny[<contact>][<id>][<reason>] ZakeprjemsboruodkontaktucontactsurenmIDidsozdvodnenmreason. login[...] Aliaspreconnlogin.Novinkav0.4.10.4. conn[<command><nr>] Zobrazvetkyspojeniaalebovykonprkazcommandnaspojennr. openOtvorzadanaleboprvserverovspojenie. loginOtvorzadanaleboprvserverovspojenie. closeUkonzadanspojenie.Tmtosaodstrniaajdoasnspojenia. remove Ukonı´ aodstra´ nizadane´ (doasne´ )spojenie. selectVyberiezadane´ serverove´ spojenieakoaktua´ lne.nrmebyı´ slospojeniaalebo UINpouite´ prespojenie. mICQ 9 MICQ(7) MICQ(7) contact[<command>] Pracujesozoznamomkontaktovnaserveri: showStiahnezoznamkontaktovzoserveruazobrazı´ ho. diffStiahnezoznamkontaktovzoserveruazobrazı´ lenkontakty(dvojiceuin/nick), ktore´ niesu´ vloka´ lnomzoznamekontaktov. import Stiahnezoznamkontaktovzoserveruapridaa´ vetkykontaktydoloka´ lnehozoznamu. Zatianiejemonosuploaduzoznamukontaktov. peek<contacts> Zistprekadkontaktinformciuoonlinestave.KvlinedostatkuvICQprotokolenieje monzskaalieinformcietmtoprkazom. Poznmka:takmernikdytonefunguje. as<nr|uin><cmd> VykonprkazmICQcmdprespojenienraleboprekontaktuin PRI´ KAZYPRESKRIPTOVANIE tclscript<file> Spusttclskriptfile,ktormemarelatvnucestuvzhadomkzkladnmuadresrumICQ. tcl<string> Spustı´ prı´ kazTCLstring.NaptetclmicqhelpprezskaniealchmICQprkazovtkajcichsa TCL. POZRITEETE micq(1),micqrc(5) AUTORI Ta´ tomanova´ stra´ nkabolapreloena´ Ja´ nomStanı´ kom<morb@genesys.sk>zmanovejstra´ nky vytvorenejJamesomMorrisonom<ja2morrison@student.math.uwaterloo.ca>(akoza´ kladna´ referenna´ prı´ rukainteraktı´ vnychprı´ kazovmICQ)aupravenejdosasnejpodobyRu¨ digerom Kuhlmannom<micq@ruediger-kuhlmann.de>. mICQ 10